menu hlavni 1 menu hlavni 2 menu hlavni 3 menu hlavni 4 menu hlavni 5
 

Infrastruktura

 

  • Národní Centrum Tkání a Buněk a.s. disponuje plně vybavenými vývojovými a výrobními laboratořemi pro přípravu produktů a léčivých přípravků na bázi lidských tkání a buněk. Realizace laboratorních prostor vychází z dlouhodobé znalosti výroby originálních léčivých přípravků společnosti PrimeCell Therapeutics a.s. a posledních technologických standardů splňující požadavky Správné výrobní praxe (GMP) a evropské legislativy.
  • Cílem týmů Národního Centra Tkání a Buněk a.s. je využít výsledků základního výzkumu a umožnit jejich transfer do klinické praxe, tedy k použití u pacientů.
  • Centrum se zabývá přípravou produktů z lidských tkání a buněk, které jsou vyvíjeny na základě požadavků lékařů různých odborností (např. ortopedů, chirurgů, kardiochirurgů, dermatologů nebo estetických chirurgů). Další oblastí je vývoj a výroba léčivých přípravků pro moderní terapie (Advanced Therapy Medicinal Products). Centrum disponuje vlastní Laboratoří pro kontrolu kvality.
  • V Centru pracují specialisté na oblast regenerativní medicíny, kteří ovládají celý proces vývoje ATMP – od „proof of concept“, přes design klinických hodnocení až po přípravu dokumentace lečivého přípravku v eCTD formátu.
  • Výhodou Centra je jeho blízkost k univerzitnímu Kampusu Masarykovy univerzity a Fakultní nemocnici Brno, která vyústila v úspěšnou spolupráci s akademickými i klinickými pracovišti, což je pro rozvoj inovací a oboru regenerativní medicíny zcela klíčové. Centrum využívá mezinárodní spolupráce s inovativními komerčními subjekty a investory v oblastech buněčné terapie, biotechnologie, biofarmacie a diagnostiky pro lidské tkáně a buňky.
  • Centrum je rozděleno do 6 oddělení:

Oddělení pro Moderní terapie

Oddělení tkáňové terapie

Odděleni buněčné terapie

Oddělení expedice a péče o zákazníka

Laboratoř kontroly kvality

Oddělení ekonomické a právní

KONTAKTY

    panak 800 pr
Vědeckotechnologický park 4Medical Innovations 
U Plynárny 1002/97 
Praha 10, 101 00
Česká republika
Palachovo náměstí 726/2
625 00 Brno
Česká republika
Dr. Slabihoudka 6232/11
708 52 Ostrava – Poruba
Areál Fakultní nemocnice Ostrava
Česká republika